نوشته شده توسط اندرو برَم‌هیل

پیام خوش‌آمدگویی به تمامی برادران و خواهران جدید

ما به همه برادران و خواهران فارسی زبان‌مان خوش‌آمد می‌گوییم. مجله کریستادلفین بیش از ۱۵۰ سال به برادران و خواهران در سرتاسر دنیا کمک کرده است. اما پیشتر هرگز مقاله‌ای به زبان فارسی منتشر نشده بود. این اولین مقاله به زبان فارسی است که در این مجله منتشر شده و امیدواریم بتوانیم هر ماه مقاله‌ای برای برادران و خواهران فارسی زبان منتشر کنیم.

ابتدا می‌خواهیم بدانید که به جمع ما واقعا خوش آمدید. چندین سال است که اکلژیاهای کریستادلفین در انگلستان به تدریج رو به کاهش است و بشارت دادن در انگلستان و دیگر کشورهای انگلیسی زبان بسیار سخت شده است. زندگی راحت و پرمشغله مردم نشان می‌دهد که تعداد کمتری از انسان‌ها به انجیل علاقه‌ دارند و علی‌رغم تلاش‌های ما در بشارت دادن به مردم اغلب پاسخی از آنها دریافت نمی‌کنیم. اما حال می‌بینیم که تعداد زیادی از خاورمیانه به انگلستان آمده و مشتاق شنیدن انجیل و جستجوی حقایق موجود در کتاب مقدس هستند و این همچون نعمتی برای همه ماست. شما انجیل سرورمان عیسی مسیح را شنیده و بسیاری از شما تعمید شده‌اید و ما بسیار هیجان‌زده‌ایم تا به شما که اعضای جدیدمان هستید خوش‌آمد بگوییم. اکنون همه اکلژیاهای کریستادلفین در سرتاسر انگلستان با جمعیت زیادی پر شده است و همه در مشارکت با هم مراسم کلیسایی خود را اجرا کرده و یا پس از اتمام محدودیت‌های دولت به خاطر ویروس کرونا دوباره جلسات خود را به صورت حضوری ادامه خواهند داد.

اشتیاق شما به درک و یادگیری کتاب مقدس ما را نیز هیجان‌زده کرده است. مدت‌ها بود که هیچکس اشتیاق زیادی به مسائل مربوط به خدا و یادگیری کلام او نداشت. بسیاری از شما مسیرهای سختی را پشت سر گذاشته و به انگلستان رسیده‌اید. اما حال سفر بهتری را شروع کرده‌اید که همان مسیر رسیدن به پادشاهی خداست و همه ما می‌خواهیم در طول این مسیر با شما همراه شویم.

شما چیزهای زیادی برای یادگیری دارید. کتاب مقدس کتاب بزرگی است که درک آن همیشه آسان نیست. در این کتاب آنقدر درباره افکار و ویژگی‌های خدا و پسرش عیسی مسیح برای ما نوشته شده است که اگر تا پایان عمرمان هر روز کتاب مقدس را مطالعه کنیم برای یادگیری تمامی کتاب کافی نیست. حتی برادران و خواهران انگلیسی نیز چیزهای زیادی برای یادگیری دارند. ما در تلاشیم تا با شما و فرهنگ‌تان بیشتر آشنا شویم و از شما می‌خواهیم با ما صبور بوده و به ما کمک کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا کاری کنیم شما حس کنید اینجا همانند خانه خودتان است و همیشه به یاد خواهیم داشت که این موقعیت چقدر برای شما سخت است.

یک بدن

در کلیسای قرن اول نیز تقریبا همینطور بود. یهودیان و غیریهودیان، ثروتمند و فقیر، اربابان و خادمین، همه در تلاش بودند تا درباره نجاتی فراگیرند که از سوی عیسی مسیح به دست می‌آید. انسان‌ها با گذشته، فرهنگ و سرزمین‌های متفاوت به برادران و خواهران هم در مسیح تبدیل شده بودند و می‌بایست یاد بگیرند چگونه با هم در اکلژیا خدمت کنند. بعضی اوقات انجام این کار آسان نبود و ما نیز می‌توانیم از چالش‌هایی که آنها با آن روبرو می‌شدند درس بگیریم. پولس رسول نیز درباره اهمیت همه اعضا به ما می‌گوید:

«زیرا بدن هرچند یکی است، از اعضای بسیار تشکیل شده؛ و همۀ اعضای بدن، اگرچه بسیارند، امّا یک بدن را تشکیل می‌دهند. در مورد مسیح نیز چنین است» ۱ قرنتیان ۱۲: ۱۲.

«حال آنکه اعضای زیبای ما به چنین احترامی نیاز ندارند. امّا خدا بدن را چنان مرتب ساخته که حرمت بیشتر نصیب اعضایی شود که فاقد آنند، تا جدایی در بدن نباشد، بلکه اعضای آن به یک اندازه در فکر یکدیگر باشند» ۱ قرنتیان ۱۲: ۲۴-۲۵.

پس ما نیز امیدواریم بتوانیم با یاری هم به خدای قادر مطلق و سرورمان عیسی مسیح حرمت نهاده و به آنها خدمت کنیم.